Spółka

Dudojć Sp. z o.o.

Zarząd spółki - Tadeusz Dudojć

prezes

Tadeusz Dudojć

Rodowity koszalinianin, rocznik 58’. Przedsiębiorca z urodzenia. Absolwent administracji Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, ukończył też studia podyplomowe z zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Niedoszły aktor (studiował na Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie), w przeszłości członek zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego. Pasjonat motocykli, samochodów i podróży (szczególnie tych za Ocean). Był stałym gościem sportowych aren (w tym piłkarskiego stadionu w Berlinie).

Przez większość kariery zawodowej związany z rynkiem motoryzacyjnym (pierwszy własny warsztat otworzył w 1983 r. – mając 25 lat). Twórca, wspólnie z żoną Joanną, regionalnej – swego czasu jednej z większych w kraju – grupy dealerskiej Euro–Centrum–Tadeusz, związanej z Volkswagenem, Skodą i Audi. W 2011 r., dzięki innowacyjnemu wówczas modelowi działania (rozdzieleniu aktywności operacyjnej od majątku przedsiębiorstwa) dokonał przełomowej transakcji na polskim rynku dealerskim: sprzedał część „operacyjną” biznesu Grupie Krotoski-Cichy, a sobie pozostawił część nieruchomości (podział obowiązuje do dzisiaj). W branży mówiono wówczas, że na „korepetycje” do Tadeusza Dudojcia ustawiają się kolejki chętnych. A nauczyciel, jak to ma w zwyczaju, nie odmawiał, dzieląc się wiedzą z kolegami… Był również współzałożycielem Związku Dealerów Samochodów.

Aktywność stowarzyszeniowa Tadeusza Dudojcia to jednak nie tylko motoryzacja. Biznesmen działał również na forum organizacji gospodarczych, m.in. Północnej Izby Gospodarczej, Business Club Szczecin. Laureat licznych nagród i wyróżnień: medal pamiątkowy Za zasługi dla Koszalina (1999), „Złota Szpilka” Volkswagena, laur Najlepsza Firma przyznany przez Business Center Club (1991), Złota Gwiazda Polskiego Związku Zapaśniczego (2000).